PostHeaderIcon 11 LISTOPADA

11 LISTOPADA

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka,

ale dlatego, że własna."


 

PostHeaderIcon Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach

 

Zwracamy się z prośbą o przyłączenie się do akcji i udziału w zbiórce darów żywnościowych (kawa, herbata, cukier, sól, kasza, ryż, mąka, pieprz, makaron, konserwy, pasztety, itp. – żywność z długim terminem przydatności do spożycia), artykułów chemicznych (szampony, żele, pampersy, podpaski, pasty i szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, itp.), przyborów szkolnych (zeszyty, kredki, plasteliny, mazaki, długopisy, ołówki, plecaki, piórniki, pojemniki śniadaniowe, termosy, itp.) oraz słodyczy (czekolady, cukierki, batony, ciastka, żelki, lizaki, itp.). Zebrane w tym roku dary trafią za pośrednictwem wolontariuszy do Polaków na Ukrainie, zamieszkujących w obwodzie lwowskim oraz na Litwę Ziemi Wileńskiej.

Zbiórka trwa do 8 listopada 2022 r.

 

PostHeaderIcon Szkoła pamięta

Nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”. To akcja odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

Nasze działania polegały na pogadankach prowadzonych przez nauczycieli, przygotowaniu przez uczniów gazetki okolicznościowej, przeprowadzenie uroczystej akademii, wykonanie prac plastycznych oraz prezentacji multimedialnych.

 

PostHeaderIcon Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

 

PostHeaderIcon Święty Mikołaj - biskup o miłosiernym sercu

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2022 dla rodzin z dziećmi oraz uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych

Szanowni Państwo,
zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Święty Mikołaj - biskup o miłosiernym sercu".

Nagrody zostaną rozdane w trzech kategoriach wiekowych
1. rodziny dzieci w wieku przedszkolnym;
2. uczniowie szkół podstawowych w wieku klasy I-III;
3. uczniowie szkół podstawowych w wieku klasy IV-VIII.

W każdej kategorii:
I nagroda - 2000 pln,
II nagroda - 1000 pln,
III nagroda - 500 pln.

O KONKURSIE:

1. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, techniką zgodną z regulaminem, której tematem jest „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu”.

2. Zdjęcie (dobrej jakości) prezentujące pracę należy nadesłać w terminie do 27 października 2022 r. wypełniając elektroniczny formularz na stronie internetowej: www.konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl

3. Organizator do dnia 13 listopada 2022 r. wyłoni w każdej kategorii prace, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu oceny prac konkursowych. Uczestnicy zostaną niezwłocznie powiadomieni o zakwalifikowaniu pracy do drugiego etapu i zobowiązani do przesłania oryginału pracy w nieprzekraczalnym terminie 22 listopada 2022 r. do sekretariatu konkursu: Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin.

4. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 6 grudnia 2022 r. (godz. 15.00) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Załączniki:
Pobierz plik (Konkurs plastyczny.pdf)Konkurs plastyczny.pdf[ ]228 Kb